ЯК ВИБРАТИ КОВДРУ?

ЯК ВИБРАТИ КОВДРУ?

ЯК ВИБРАТИ КОВДРУ?

Якість нашого життя залежить від того, як ми працюємо, а продуктивність роботи безпосередньо пов’язана з тим, як ми відпочиваємо. Зрозуміло, що найкращий відпочинок після трудового дня – це міцний здоровий сон. Відмінно виспатися можна на просторому ліжку, з комфортним матрацом, м’якенькою подушкою і звичайно, сховавшись під затишною ковдрою. А якщо вона: колюча, важка, жорстка, холодна – «пиши, пропало»! Всі знають, який важкий і довгий робочий день після безсонної ночі, тут вже не до плідної праці, дотягнути б як-небудь до закінчення.

Тому перш ніж іти в магазин за ковдрою, варто довідатися яке ж краще купувати, адже від достатку очі розбігаються. Отже, приступимо.

Розмір ковдри. Параметри зазвичай вказані на упаковці, але краще взяти з собою рулетку – мало що.

Двоспальні ковдри мають кілька розмірів:

220х240 см – найбільший євро-максі, дуже зручний, але підковдри під нього зустрінеш не часто;
200х220 см – найбільш поширений євро-розмір (під нього найлегше підібрати підодіяльник;
195х215 см – досить рідкісний габарит євро-розміру;
172х205 см – «англійський» габарит, часто називають «радянським».

Теплота ковдри.

Всі ковдри мають п’ять ступенів теплоти, які, як правило, відображені на упаковці у вигляді крапок. Максимально теплу ковдру позначається п’ятьма точками, і так по спадної – до самого легкого.
Набирають популярність універсальні ковдри, чи «всесезонніо» Це комбінована модель, що складається з двох ковдр, які прикріплюються один до одного замками, кнопками, чи зав’язок гудзиками. В залежності від пори року та за індивідуальним бажанням, ковдри використовуються в парі або окремо.

Ковдри з натуральними наповнювачами.

Вовняні ковдри частіше бувають овечими, козиними (кашеміру та ангорськими) і верблюжими. Кожен вид має своїми особливостями. Найдешевші, і тому найбільш поширені – ковдри з вовни вівці. Вони добре «дихають» і тримають тепло. Їх вага незначний, тому ними нерідко вкривають дітей.

Загальна чудова властивість всіх вовняних ковдр – їх висока гігроскопічність. Це означає, що вони добре вбирають вологу, практично не намокаючи при цьому, і висихають за короткий проміжок часу. А зміст в шерсті тваринного жиру (ланоліну), робить такі ковдри цілющими. Вони показані людям із проблемами суглобів, порушеннями в серцево-судинній системі, і простудними захворюваннями. Але якщо присутній алергія, то від такого наповнювача краще відмовитися. Ще один не достаток – шерсть дуже любить міль.

Бавовняні або ватяні ковдри.

У таких ковдрах привертає ціна, і екологічна чистота, але, на жаль, вони мають багато недоліків. Нова ковдра з бавовняним наповнювачем тепла, але важка. Вата схильна звалювання і перетворенню в грудки, тому ковдру швидко втрачає форму. Крім того, вона притягує вологу, сохне болісно довго, після висихання не повертається в початковий стан, а іноді так і не досохнув до кінця, піддається зараженню паразитами. Ввібрана пилюка додає вагу і так непідйомній ковдрі. Пранню не підлягає, допускається лише вибити, так само як килим, і розвісити «подихати» в сонячний день. Як бачимо, ватяна ковдра – не кращий варіант.

Пухові ковдри.

Ковдри з пуховим наповнювачем знайомі всім. Бездоганно ніжні, теплі, вкрай пухнасті, і при цьому найлегші з усіх натуральних. Великий обсяг досягається специфічною будовою пера. Найбільш часто зустрічаються качині і гусячі наповнювачі, а найкращі – ковдри з пуху гагари. До речі, якщо почуєте від продавців, що в їх товарі застосований натуральний лебединий пух – не приймайте серйозно, їм ковдри не набивають. Це улюблена рекламна фішка. Пухові ковдри володіють тими ж перевагами, що і вовняні, але при цьому мають недоліки, подібні з ватяними моделями. Вбираючи вологу, довгостроково висихають і часто стають притулком пилових кліщів і інших істот. Ще один мінус – пір’я небезпечне для алергіків. Потребують догляду – їх потрібно регулярно перетрушувати, провітрювати, збивати. Деякі моделі можна прати, але не всі – цей пункт повинен бути вказаний на етикетці. Якщо піддати пранні, не переконавшись в її допустимості, можна отримати потворну пір’яну грудку в одному з кутів чохла – така ковдра відновленню не підлягає.

Ковдри з штучними наповнювачами.

Найпоширеніші матеріали – це синтепон, силікон і холлофайбер. Ковдри, наповнені ними ідеально теплі, м’які, тонкі, практично невагомі, легко перуться, сушаться і при цьому мають більш низьку вартість, ніж ковдри з натуральними наповнювачами. Загалом, володіють всіма первагами ковдр класу «преміум».

X