КУХОННІ СТІЛЬНИЦІ

КУХОННІ СТІЛЬНИЦІ

КУХОННІ СТІЛЬНИЦІ

Кухня – це одне з найважливіших приміщень в квартирі. Кожна господиня по своєму підходить до вибору кухонних меблів, але загальні правила все-таки існують, і їх не можна обійти увагою. У цій статті ми розповімо, який краще матеріал стільниці для кухні та порівняємо різні варіанти.

Стільниці з пластиковим покриттям

Якщо ви задумалися, яку стільницю вибрати на кухню, рекомендуємо звернути увагу на даний вид виробів, який ще не встиг завоювати популярність, оскільки був винайдений не так давно. Головною перевагою даного виду виробів є великий запас міцності, а це значить, що така стільниця прослужить господарям не один рік. Слід також сказати, що з вигляду вона виглядає, як ніби виготовлена з натуральних матеріалів, але в теж час подібний виріб демонструє відмінний опір механічних пошкоджень.

Такі стільниці виготовляються з листів ДСП, після чого ламінуються пластиком спеціальної марки. Пластикове покриття забезпечує вологостійкість вироби. Величезна колірна гамма, що включає в себе близько 150 відтінків, дозволить підібрати виріб, який доповнить інтер’єр вашої кухні. Також ви зможете підібрати текстуру, наприклад, зараз дуже популярні стільниці під дерево і глянсові вироби.

Більш дорогі стільниці даного типу виготовляються з листів вологостійкого ДСП, після чого покриваються шаром пластику. Товщина покриття досягає 1 міліметра. Хоч дане покриття і називається пластиком, але все ж це не однорідний полімер. Воно являє собою багатошаровий папір, яка просякнута різними смолами, і покриту зверху міцним полімером.

Стільниця зі штучного каменю

Даний матеріал дуже часто використовують для виготовлення кухонних елементів. Така стільниця володіє ексклюзивним і яскравим дизайном, а тому здатна привнести в кухонний інтер’єр нові фарби. Крім приємного зовнішнього вигляду, така стільниця відрізняється тривалим терміном експлуатації і комфортом у використанні.

Для виготовлення даних виробів використовується фанера, на поверхні якої закріплюється штучний камінь. У звичайних виробах товщина покриття складає 1.2 сантиметри. В принципі, порівняння матеріалів стільниці для кухні не зовсім доречно, оскільки кожна господиня має свою думку з цього питання. Але численні відгуки користувачів говорять про те, що даний матеріал один з найбільш вдалих для виробництва подібних виробів.

Сам штучний камінь виготовляють з різнокольорових гранул, які скріплюють клеєм на основі полімерів. Таким чином досягається неймовірна схожість з природними матеріалами. У кінцевому підсумку виходить досить еластичний матеріал, якому при нагріванні можна додати різні форми. Також слід сказати, що колірна гамма виробів включає в себе близько 130 відтінків, а це означає, що ви точно зможете підібрати стільницю, яка доповнить інтер’єр вашої кухні.

Еластичність цього матеріалу безпосередньо залежить від його вартості. Більш дорогі вироби дійсно дуже пластичні, тому вони можуть бути найрізноманітніших форм. Дешевий штучний камінь більш крихкий, тому з нього виготовляють тільки прямі стільниці стандартних форм.

Головною перевагою даного матеріалу прийнято вважати можливість установки стільниці без видимих швів. Торець подібного виробу виготовляється з використанням різних форм. Слід також сказати, що тактильний контакт з даним матеріалом дуже приємний. Ненатуральний камінь м’який і теплий на дотик, на відміну від натурального матеріалу.

Стільниця з кварцового агломерату

Подібні вироби виготовляють на основі кварцових і гранітних компонентів з додаванням полімерних зв’язуючих речовин. Перед тим, як вибрати матеріал для стільниці для кухні краще дізнатися про метод його виготовлення. Якщо мова йде про кварцовий агломерат, то листи для виготовлення стільниць виробляються під впливом високих температур і тиску.

Для виготовлення використовують спеціальні столи. У результаті виходить матеріал товщиною в 3 сантиметри. Головною перевагою даного матеріалу є повна відсутність повітря в його структурі, а це значить, що він відмінно чинить опір впливу води. Також цьому матеріалу не страшні різні кислоти або розчинники, що робить процес її експлуатації дуже зручним.

Ще одною значною перевагою цього матеріалу є його стійкість до механічних пошкоджень. Такий матеріал практично неможливо подряпати. Встановити таку стільницю можна без видимих швів.

Вироби з натурального каменю

Вироби з природного каменю відмінно впишуться в класичний інтер’єр кухні. Такий виріб виглядає дуже респектабельно, оскільки залишає в собі велич і прохолоду природного каменю. Природний малюнок даного матеріалу практично неможливо повторити.

Подібні вироби виготовляються з блоків, які дістають з глибин землі. У більшості випадків це гранітні блоки. Популярність саме цього каменя пояснюється тим, що він дуже щільний і не такий гігроскопічний, як інші типи каменів. Головною перевагою таких виробів є опір впливу води, але поряд з цим виріб не вимагає особливого догляду. Основні недоліки – велику вагу готової конструкції і висока вартість.

Для його установки необхідно використовувати посилені кухонні шафи, оскільки звичайні можуть не витримати вагу стільниці.

Натуральне дерево

Вироби з цього матеріалу досить міцні і виглядають стильно. Однак, виріб з дерева вимагає дбайливого догляду. Як правило, матеріалом виготовлення подібних елементів інтер’єру служить дуб, бук, тик, венге або мербау. Подібні вироби необхідно постійно обробляти спеціальними складами. Також незручність використання цих поверхонь полягає в тому, що їх не можна мити за допомогою миючих засобів, оскільки вони дуже агресивні для дерева.

 

 

Якщо ви задумалися про те, як правильно вибрати стільницю для кухні, то необхідно пам’ятати, що матеріал і колірна гамма вироби і решті кухні повинні збігатися. Перед купівлею такого елементу інтер’єру необхідно заздалегідь вибрати для себе матеріал виготовлення, відтінок і габарити.

Також при оформленні кухні необхідно пам’ятати, що стільниця, перш за все, функціональний елемент, а потім вже декоративний. Саме тому необхідно ретельно розрахувати розміри виробу, щоб воно не заважало вам та членам вашої родини.

X